√ ساخت دامین Ir

در مورد ثبت شرکت و ثبت برند هم اگر دنبال مقالات خوب هستید سایت راهنما ثبت رو ببینید . www.rahnamasabt.com دوستان زیادی قبل بعد از ثبت شرکت اقدام به ثبت دامنه میکنند .
جهت ثبت دامین ir. و ایران. به نام خودتان در سیستم جدید ثبت دامین، لازم است که حتما یک اکانت در سایت nic.ir (کارگزار رسمی ثبت دامنه ir. و ایران. ) داشته باشید.
ساخت هندل در nic.ir رایگان می باشد. برای این کار کافی است روی لینک زیر کلیک نمایید و اطلاعات خواسته شده را دقیقا در فرم مزبور وارد نمایید:
https://nic.ir/Create_New_Handle
توجه داشته باشید که اکانت خود را به هرنامی که ایجاد نمایید کلیه دامینهای ثبت شده در آن به همان نام خواهد بود، لذا لازم است که اطلاعات خود را کاملا دقیق وارد نمایید چون تغییر مالکیت دامینها دارای شرایط ویژه و قوانین خاصی می باشد که آنها را می توانید در سایت nic.ir و در لینک زیر بخوانید:
https://nic.ir/Rules_and_Contracts
اگر می خواهید اکانت و در نتیجه دامنه های ir. و ایران. خود را به نام شخصی خود ثبت نمایید می بایست اطلاعات خود را در قسمت(شخص حقیقی) Person وارد نمایید:
و اگر می خواهید اکانت و دامنه ها به نام شرکت شما ثبت گردد اطلاعات شرکت خود را در قسمت (شخص حقوقی/سازمان) Legal entity/Organization وارد نمایید.
سپس اطلاعات خواسته شده دربقیه ی فرم ها را نیز به دقت وارد نمایید.
توجه داشته باشید که آدرس پستی دقیق و کدپستی 10 رقمی برای تایید اکانت شما از طرف nic.ir الزامی است.
ضمنا زمانی که رمز اکانت خود را فراموش کنید تنها با "سوال محرمانه" (Secret Question) می توانید اکانت خود و رمز آن را بازیابی نمایید، لذا پیشنهاد می گردد
در وارد کردن آن دقت لازم را به عمل آورید. سپس با وارد کردن کد امنیتی که برای تشخیص این است که شما یک شخص می باشید نه نرم افزار و فشار دکمه Creat اقدام به ایجاد اکانت خود نمایید.
حالا اکانت (IRNIC Handle) شما ایجاد گشته است و شماره آن و رمز عبور شما به
آدرس ایمیل شما ارسال شده است و اگر تا 7 روز به اکانت خود مراجعه نکنید بطور اتوماتیک از سیستم حذف می گردد.
Create New Handle You just created a new IRNIC Handle, 'mr79-irnic'.
Your password and more instructions have been sent to your email.
با ورود به اکانت اجبارا می بایست رمز خود را عوض نمایید.
حالا می توانید هر دامنه ir. یا ایران. که قبلا توسط شخص دیگری ثبت نشده باشد برای خود ثبت نمایید.
برای این منظور روی گزینه Domain Registration کلیک نمایید و نام دامین مورد نظر خود را وارد نمایید.
اگر دامین شما آزاد (قابل ثبت) باشد به صفحه ی جدیدی می روید که در آن با زدن تیک در قسمت Yes, I Agree و فشردن کلید Next وارد مرحله بعدی ثبت دامین خواهید شد:
اگر می خواهید مدت اعتبار دامین یک ساله باشد گزینه Month 12 و
اگر می خواهید 5 ساله به ثبت برسانید گزینه Month 60 را انتخاب نمایید. سپس اگر مایلید پرداخت دامنه شما از طریق ما انجام پذیرد باید در قسمت Billing Contact شماره هندل ما
(mr79-irnic) را وارد نمایید و سپس گزینه Register را کلیک نمایید. حالا دامین درخواستی شما
برای شما رزرو گشته است و توسط شخص دیگری قابل ثبت نمی باشد، فقط می بایست منتظر بمانید تا از طرف Nic.ir تایید (Approve) گردد. پس از آنکه دامین شما Approve گشت با ارسال ایمیل به آدرس http://www.wsd.ir/contact.html
می توانید پرداخت آن را از طریق ما انجام دهید تا دامین شما فعال گردد.
شماره نیک هندل : mr79-irnic
ثبت دامین .ir یک ساله توسط ما 4500 تومان
ثبت دامین .ir پنج ساله توسط ما 12900 تومان